Obsah
JARNÍ ROZJÍMÁNÍ – 8.3.-14.3.2021
POHYBOVÁ AKTIVITA
Kdy jste naposledy skákali přes švihadlo? Už ani nevíte? Tak si švihadlo vytáhněte z krabice a pojďte si tuto dovednost zopakovat, popřípadě se naučit v rámci „tělesné výchovy“. Zde máte pravidla švihadlové školky:
10x skok snožmo
9x střídavě - pravá vpředu
8x střídavě - levá vpředu
7x po pravé noze
6x po levé noze
5x pozadu
4x zkřižmo vpřed
3x "houpačka" (protáhnout švihadlo pod chodidly)
2x zkřižmo vzad
1x "vajíčko"
DOPRAVNÍ VÝCHOVA
S příchodem jara začínají na cyklostezky a silnice vyjíždět příznivci kol. Pokud mezi ně patříte i vy, je třeba si před první jízdou zkontrolovat své jízdní kolo. Zde máte popis, na co by jste neměli zapomenout.
povinná výbava jízdního kola (109.92 kB)
K dopravě patří i různé dopravní prostředky. Skládačky a bludiště si můžete vytisnout, nebo vzít z krabice ŠD před školou a pak už stačí jen skládat, nebo bludištěm dojet do cíle.
skládačky a bludiště dopravní prostředky (3.08 MB)
KŘÍŽOVKY PRO MALÉ I VELKÉ
Koncem devatenáctého století se v časopisech začaly objevovat pro zábavu různé slovní hříčky a hádanky často spojené s nějakým grafickým uspořádáním. Stále častěji se objevovaly hříčky, kde se slova zapisovaly křížem – vodorovně a svisle.
První křížovka byla otištěna ve Sborníku hádanek Zlaté Prahy v roce 1899. Vymyslela ji Mlada Antošová z Modřan. Tato křížovka sice ještě neměla charakteristickou mřížku, jak ji známe dnes, ale o pravou křížovku se jednalo, protože výrazy se křižovaly ve dvou směrech a řešily se podle legendy, což je základní princip křížovek.
Luštíte rádi křížovky? Je to velmi prospěšné pro váš mozek, a říká se, že lidé, kteří luští křížovky, trpí méně Alzheimerovou nemocí. Připravili jsme pro mladší i starší zábavné luštění (klidně luštěte spolu s rodiči), tak s chutí do toho 😊 Opět si můžete vytisknout nebo vzít z krabice.
Vše podepsané zasílejte průběžně ne email nebo vhazujte do krabice (kdo chce). Pohodový týden přejí paní vychovatelky Irenka a Katka