Základní údaje

Základní škola a mateřská škola Vřesina, okres Opava – příspěvková organizace
21. dubna 6
747 20 Vřesina

Ředitelka školy:                    doc. PhDr. Radana Metelková  Svobodová, Ph.D.
Tel. 595 031 066
E-mail: zs@skola-vresina.cz
Web: www.skola-vresina.cz

Vedoucí učitelka MŠ:         ing. Karla Jindrová
Tel: 597 071 425
E-mail: ms@skola-vresina.cz
Web: www.skola-vresina.cz

IČO: 750 290 06                Bankovní spojení:               Od 17. srpna 2020 došlo ke změně účtu – nové konto je vedené u ČSOB:

rozšířené vyhledávání ...

Dnes je středa, 25. 11. 2020, 22:42:48

1. Ustel si na jednu noc doma na neobvyklém místě

Spát na matraci ve vlastní posteli, to děláš každý den. Vyzkoušej si jeden den doma najít netradiční místo, kde budeš spát. Třeba na balkoně, ve vaně, ve spižírně či pod jídelním stole. Dobrou noc a sladké sny.

1. Otužuj se! Dva dny po sobě si dej studenou sprchu

Studenou vodou se vydrž sprchovat alespoň 10 sekund. Pokud jeden den vynecháš, musíš začít znova.

1. Zazpívej lidovou píseň

Připrav rodičům či prarodičům, klidně i po telefonu, malé kulturní rozptýlení. Z plných plic zapěj nějakou lidovou písničku. Můžeš zpívat společně se sourozenci a klidně se doprovodit na nějaký hudební nástroj. Každopádně tvé publikum rozhodne o splnění tohoto úkolu.

1. Připrav studenou nebo teplou večeři nebo oběd pro celou rodinu

Připrav pro celou rodinu nevšední kulinářský zážitek. Předškoláci, 1 a 2 třída - připrav studenou večeři. Starší děti – uvař teplé jídlo (oběd nebo večeře), třeba zapečené těstoviny, bramborové placky či rizoto, na kterém si všichni pochutnají. Nepoužívej polotovary, ale jen základní a čerstvé potraviny. Nezapomeň také na vzhled a podávání pokrmu.

1. Měj pod čepicí

Nasaď si na hlavu čepici nebo klobouk a vydrž takto nepřetržitě 6 hodin. Pozor, pokud jen na chviličku smekneš, můžeš začít znova.

1. Zahraj si deskovou či karetní hru

Nejde o to vyhrát, ale užít si společně hodinu zábavy se sourozencem, rodiči nebo s kamarády.

1. Pomoz doma s úklidem

Nabídni rodičům svou pomoc doma při úklidu. Uvidíš, že se pro tebe nějaká zajímavá práce určitě najde. Této činnosti se svědomitě věnuj minimálně 20 minut

1. Poskládej origami

Najdi si v knížce nebo na internetu návod, jak přeměnit list papíru v nějaké zvíře, či jinou věc, sežeň si barevný papír a zkoušej skládat.

1. Udělej každou celou hodinu 20 dřepů

Jeden den tento cvik dělej od 8 hodin ráno do 18 hodiny večerní, pravidelně každou hodinu. Rada: abys jsi nezapomněl, nastav si vždy budík.

1. Sestav si rodokmen od tebe až po prababičky a pradědečky

Zapátrej trochu v historii své rodiny a na list papíru sepiš své předky. Zjisti také, odkud pocházeli a čím se živili. Uvidíš, že se ti naskytne zajímavý pohled do minulosti. Mohou ti pomoci dospělí.

1. Umývej si před každým jídlem ruce

Celý den se drž toho, že před každým jídlem si musíš pečlivě umýt ruce. I kdyby šlo o drobnou sladkost. Pokud to vydržíš jeden den, máš splněno. Lepší samozřejmě bude, držet se toho i nadále.

1. Přečti si knihu

Vyber si knížku, aby tě bavila, dobrodružnou, pohádkovou, o zvířatech atd. Předškoláci – pokud ti čtení ještě nejde, můžou ti číst rodiče (stačí 1 pohádka); 1 a 2 třída – přečti si celou jednu pohádku; 3,4 a 5 třída – kniha by měla mít minimálně 30 stran.

1. Vyrob si vlastnoručně roušku

Zkus si ušít roušku. Pomůže ti maminka nebo tatínek . Návodů je na internetu habaděj. Můžeš vyrobit i někomu jinému. Pokud sis sám nebo s pomocí už roušku udělal dříve, můžeš si tento bod uznat. A neboj se ji používat, chráníš tak sebe i ostatní.

1. Hoď kostkou 2x stejné číslo

Ke splnění tohoto úkolu budeš kromě hrací kostky potřebovat i trochu štěstí. Pak už stačí jenom házet, dokud ti nepadne 2x po sobě stejné číslo.

1. Vyrob vlastnoručně dárek

Vlastníma rukama udělej něco pěkného, čím potěšíš sourozence, rodiče, prarodiče nebo některého kamaráda. Může to být cokoliv, fantazii se meze nekladou. Obdarovaný se tak stává schvalovačem tohoto úkolu.

1. Vydrž den bez jakéhokoliv otvírání dveří

Zkus se jeden den od 8 hodin ráno do 18 hodiny večerní vyhnout situaci, kdy budeš muset otevřít dveře. Mnohokrát ti to asi zkomplikuje život, ale určitě to také přinese legraci a zábavné chvíle. Můžeš třeba někoho poprosit, aby ti dveře otevřel. Pokud to nepůjde jinak a dveře otevřít musíš, odlož úkol zase na další den.

1. Celý den nehraj hry na počítači, telefonu ani jiném zařízení

Od ranního probuzení až po večerní usínání se vyhýbej této činnosti. Deskové a společenské hry si naopak užij do sytosti.

1. Odhadni, jak dlouhá je jedna minuta

Zkus odhadnout přesně jednu minutu od spuštění stopek. Pokud se ti to podaří s přesností na – předškoláci a 1 a 2 třída 10 sekund a 3,4 a 5 třída s přesností na 5 sekund, máš splněno. Pokud ne, pokusů máš kolik chceš.

1. Pij pouze čistou vodu

Jeden den od 8 hodin ráno do 18 hodiny večerní se vyhýbej limonádám, šťávě a džusům. Vydrž také bez čaje. Jíst samozřejmě můžeš.

1. Udělej si ranní rozcvičku

Tři dny po sobě si po probuzení zacvič pár jednoduchých cviků, aby se protáhlo tělo.

Úkoly ke stažení a k tisku